Koce z owczej wełny - dlaczego warto mieć choć jeden?

blog-5Któż po ciężkim dniu nie chciałby otulić się, rozsiąść w ulubionym miejscu i oddać się tak potrzebnemu relaksowi? Koc wykonany z owczej wełny jest doskonałym kandydatem do tego zadania, nie tylko ze względu na swoją miękkość i wyjątkowy, kojący zapach. Więcej o jego zaletach opowiemy w dalszej części artykułu.

Ekologiczny i zrównoważony materiał

Naturalne koce wykonane są w 100% z owczej wełny, która jest całkowicie biodegradowalna. Ich produkcję można również określić jako zrównoważoną, ponieważ wełna owcza po strzyżeniu odrasta. Jej produkcja jest również znacznie mniej wodochłonna w porównaniu z bawełną i tkaninami sztucznymi. Jej trwałość jest również znacznie dłuższa, co zapobiega powstawaniu niepotrzebnych odpadów.

W zimie grzeje, latem chłodzi

Wełna owcza posiada doskonałe właściwości termoregulacyjne, dzięki czemu doskonale równoważy różnice temperatur. W praktyce oznacza to, że niezawodnie utrzymuje ciepło w mroźne zimowe dni, podczas gdy latem już tak nie grzeje. Można jej zatem używać przez cały rok.

Ponadto koce z wełny owczej są oddychające. Skóra może pod nimi swobodnie oddychać bez uszczerbku dla komfortu termicznego. Zapewni również odprowadzenie potu. Wełna owcza niewiarygodnie dobrze wchłania wilgoć, której bez problemu się pozbywa.

Zdrowy sen i ulga w bólu

Dzięki wspomnianym wcześniej doskonałym właściwościom termoregulacyjnym, koce z wełny owczej wpływają również na lepszy sen. Komfort, który zapewniają, pozytywnie wpływa na jego jakość. Zapobiegają również częstemu budzeniu się w nocy.

Wytwarzane przez koc "suche ciepło" ma korzystny wpływ na bóle mięśni i stawów. Nie ma więc nic lepszego niż wtulenie się w łóżko po ciężkim dniu i okrycie się kocem. Ulgę w bólu doceniają również osoby starsze, cierpiące na problemy reumatyczne.

Użyteczność i design w jednym

Naturalny materiał, z którego wykonane są koce z owczej wełny, wyróżnia się w każdym pomieszczeniu i zapewnia poczucie komfortu. Taki koc jest więc nie tylko użytecznym pomocnikiem, w którym od razu zakochasz się ze względu na jego wspaniałe właściwości, ale także odpowiednim dodatkiem do wystroju każdego wnętrza.

blog-6

Odpowiedni dla alergików

Koce z owczej wełny posiadają naturalne właściwości antybakteryjne oraz zwalczają osadzanie się i rozmnażanie roztoczy. Posiadają także właściwości antystatyczne, co zapobiega nie tylko nieprzyjemnemu elektryzowaniu się i przyklejaniu do ciała, ale także zatrzymywaniu kurzu. Zdolności te sprawiają, że koc z owczej wełny jest idealnym wyborem dla domowników cierpiących na alergie. Oczywiście pod warunkiem, że nie posiadają uczulenia na produkty wełniane.

Łatwa konserwacja

Do zalet koców z owczej wełny z pewnością można zaliczyć ich niskie koszty eksploatacji. Dzięki zawartości lanoliny nie zatrzymują brudu. Są również znacznie bardziej odporne na plamy i z łatwością "przeżyją", jeśli przypadkowo coś na nie rozlejesz. Można je nawet prać w pralce. Zaleca się stosowanie specjalnego programu do prania wełny w temperaturze 30°C. Jako detergent zalecamy wybór środka piorącego zawierającego lanolinę.

Koce z owczej wełny jako idealny prezent

Kogo nie ucieszyłby prezent w postaci miękkiego i rozgrzewającego koca z owczej wełny? Niezależnie od tego, czy szukasz inspiracji na prezent dla przyjaciół czy dziadków, koc z owczej wełny to zawsze świetny wybór. Zachwyci zarówno młodszych, jak i starszych i znajdzie swoje miejsce w każdym domu. Dziecięcy koc zachwyci najmłodszych, a także będzie oryginalnym prezentem z okazji pojawienia się nowego członka rodziny.

Jakie są jej wady?

Wiadomością, która może nie ucieszyć, jest cena takiego koca. Jest ona nieco wyższa w porównaniu do innych koców. Z drugiej strony należy zauważyć, że koc wykonany z owczej wełny posłuży znacznie dłużej. Dlatego początkowa inwestycja jest zdecydowanie tego warta.

https://www.koze.pl/deka-z-ovcej-vlny-003/

https://www.koze.pl/deka-z-ovcej-vlny-005/

https://www.koze.pl/deka-z-ovcej-vlny-006/